Сімнадцятий тиждень вагітності
Структура статті
Біль у спині, животі, паху або стегнах
Це може бути як нормальним проявом розтягнення зв’язок, так і свідчити про небезпечні порушення в організмі. В будь-якому разі слід проконсультуватися з лікарем.
Розтяжки на животі, грудях, стегнах або сідницях
Вони з’являються внаслідок різкого збільшення підшкірного жиру, дії гормонів та розтягнення шкіри.
Потемніння шкіри навколо сосків
Свідчить про нормальне дозрівання молочних залоз для утворення молока.
Лінія на шкірі, що йде від пупка до лобка
З’являється внаслідок збільшення плоду, що призводить до «розходження» м’язів пресу, які раніше були щільно притиснуті один до одного.
Темні пігментні плями на шкірі
як правило, на щоках, чолі, носі або верхній губі. Плями часто співпадають на обох частинах обличчя. Це явище іноді називають маскою вагітності.
Оніміння або поколювання в руках
що називається синдромом зап’ястного каналу. З’являється через защемлення серединного нерву між кістками руки.
Свербіж
живота, долонь та підошов ніг
Набряк
щиколоток, пальців і обличчя
Закреп
Виникає під дією гормонів та внаслідок фізичного тиску матки на кишечник. Вам допоможе вживання 8-10 склянок води на добу, відмова від кофеїну, фізична активність та багата на клітковину їжа.
Запаморочення
Може з’являтись через розростання кровоносних судин в плаценті, що призводить до збільшення об’єму навколоплідних вод та зменшення об’єму циркулюючої крові. Внаслідок цього мозок отримує недостатню кількість кисню та поживних речовин. Ви зможете зменшити ці прояви, якщо будете поволі вставати, уникати довгого стояння на ногах, достатньо харчуватись та не пропускати прийоми їжі.
Печія
Гормони та збільшення розмірів матки викликають порушення травлення та печію. Шлунок піднімається трохи вище та розширюється стравохід, це полегшує закидання в нього шлункового соку. Вам вдасться зменшити ці прояви, якщо будете уникати гострої та солоної їжі, будете їсти повільно та добре пережовуючи. Пийте воду між прийомами їжі, а не одночасно, не пийте та не їжте за кілька годин до сну.
Що можна спробувати:
Вправу Кегеля
Вона призначена для укріплення м’язів тазового дна. Ці м’язи підтримують пряму кишку, піхву та уретру в тазі. Якщо їх тренувати за допомогою вправ Кегеля, вам буде легше народити дитину та відновити пружність піхви після пологів. Це також допоможе контролювати сечовипускання та знизить ризики геморою. Як же їх тренувати? Це ті ж самі м’язи, які ви скорочуєте, коли зупиняєте сечовипускання. Ви можете бути впевнені, що виконуєте вправу правильно, якщо введете палець у піхву та зможете стиснути. Якщо відчуваєте тиск навколо пальця – ви знайшли м'язи тазового дна. Намагайтеся не використовувати при цьому живіт, ноги або інші м'язи.
Зайнятись загальним фізичним укріпленням організму
Для цього добре підійде йога для вагітних. Вона сприяє покращенню еластичності м’язів та зв’язок, знімає втому, сприяє кровообігу в організмі, заспокоює нервову систему. Іншим хорошим варіантом є аквааеробіка для вагітних. Вона покращує роботу серцево-судинної системи, знімає навантаження з хребта, тренує легені та насичує кров киснем.