Дев'ятнадцятий тиждень вагітності
Структура статті
Формуються органи чуттів
зір, слух, нюх та дотик. На завершальному етапі знаходиться розвиток очей, скоро малюк почне відкривати та закривати їх. Малюк на 19 тижні вагітності може чути, відчувати світло та ковтати навколоплідні води, які потім виходять разом з сечею. Окрім всього цього, малюк вже навчився позіхати та посміхатись.
Розвивається головний мозок
нарощується кора, нервові клітини налагоджують зв’язок між собою і вже подають сигнали. Завдяки цьому плід може здійснювати впорядковані дії, а також виконувати команди головного мозку.
Скелет малюка вже завершує формуватись
хрящі та кістки продовжують зміцнюватись. Якщо на ранньому періоді руки ембріона були довші ніг, то зараз все приходить до звичного вигляду. Кінцівки вже пропорційні тілу.
Матка збільшується у розмірах
і можуть виникати проблеми в травній і сечостатевій системах: печія, закрепи, часте сечовипускання. Важливо уважно слідкувати за подібними явищами і не нехтувати ними. Опишіть ці симптоми Вашому лікарю-гінекологу, як тільки вони виникають, тому що відсутність лікування може призвести до розвитку геморою або циститу.
Матка тисне на діафрагму
внаслідок цього можуть виникати труднощі з диханням. Особливо сильно задишка відчувається після швидкої ходи. Окрім того, може раптово з’явитись важкість дихання, важко глибоко вдихнути повітря. В таких випадках потрібно прийняти горизонтальне положення і перевести подих.
Центр тяжіння тіла
зміщується, що пов’язано зі збільшенням об’єму навколоплідних вод, збільшенням матки та плода. Це призводить до швидкої втомлюваності та дискомфортних відчуттів у зоні попереку.