З настанням 31 тижня вагітності мама все частіше задумується про майбутні пологи. Як підготуватися до цього процесу, щоб все пройшло успішно та без ускладнень? Ми допоможемо вам знайти відповіді на запитання, що виникають у цей період.
Структура статті
Реєструйся та отримуй приємні бонуси!
Реєструйся та ставай частиною - Nutricia club!
Зміни у житті малюка:
Імунна система
В маленькому організмі розпочинає свою роботу імунна система. Вона виділяє спеціальні антитіла, які активізуються після народження дитини.
Жирова тканина
Продовжується накопичення підшкірної жирової тканини. Після народження малюка вона буде відповідати за функцію терморегуляції та попередить переохолодження.
Волосся
Волосся на голівці дитини ще негусте, але його структура починає зміцнюватись.
Шкіра
Шкіра продовжує змінювати свій колір, світлішає і вже не така рожева, як раніше. Щоки, руки та ноги малюка округлюються та стають пухкішими.
Залози внутрішньої секреції
Починають працювати залози внутрішньої секреції: щитоподібна та паращитоподібна. Також функціонують гіпофіз, підшлункова залоза та наднирники. Вони продукують гормони, що контролюють роботу ендокринної системи організму.
Реакція на подразники
Реагуючи на світло, дитина може відрізняти день від ночі. Вона добре чує побутовий шум, реагує на голос мами та батька.
Дихальна система
Дихальна система продовжує удосконалюватись. Малюк робить вдихи, заковтуючи навколоплідні води.
Кісткова тканина
Кісткова тканина зміцнюється, але кістки черепа залишаються гнучкими та рухомими. Це допоможе проходженню голівки дитини через пологові шляхи.