Тридцять другий тиждень вагітності
Структура статті
Особливості розвитку:
Імунна система
На етапі вагітності 32 тижні продовжується формування імунної системи. В крові малюка відбувається стрімке збільшення рівня власних імуноглобулінів – спеціальних білків, покликаних захищати його від інфекційних агентів одразу після народження.
Жирова тканина
Жирова тканина накопичується рівномірно по всьому тілу. За рахунок цього шкіра плода стає рожевою. Складки на обличчі розгладжуються, воно набуває вигляду, характерного для новонароджених дітей. Накопичення підшкірного жиру має важливе значення для підтримки температури тіла малюка після народження. Підшкірний жир є також важливим джерелом енергії у перші дні після народження.
Дихальна система
Швидкими темпами відбувається дозрівання структур дихальної системи. Кількість сурфактанту (речовини, що перешкоджає спаданню альвеол після першого вдиху) значно зростає. Малюк намагається робити перші дихальні рухи, заковтуючи навколоплідну рідину. Такі тренування є необхідними.
Положення
На 32 тижні вагітності малюк займає те положення, з якого буде з’являтися на світ, тобто голівкою донизу.
Ендокринна система
У малюка на 32 тижні починає повноцінно функціонувати ендокринна система. Це необхідна умова підтримки гомеостазу та пристосування до змінних умов навколишнього середовища.
Реакція на подразники
На 32-му тижні вагітності малюк вже вміє визначати рівень освітлення (відрізняє день та ніч), реагує на сильний шум, відрізняє голос мами від голосів інших людей. Саме від вашого ніжного голосу малюк заспокоюється і навіть посміхається. Ось чому важливо розмовляти з малюком, співати йому колискові.
Рухова активність
Рухова активність дитини стає різноманішою: крихітка уже вміє смоктати пальчик, стискувати кулачки.
Кісткова тканина
Продовжують зміцнюватися кістки. Гнучкість та еластичність зберігають лише кістки черепа, що має велике значення для проходження дитини через пологові шляхи.